V podjetju Kabi d.o.o. se z oglaševanjem Google Ads (prej poznan pod Google AdWords) ukvarjamo že dolgo in smo si v tem času nabrali ogromno izkušenj. Naše izkušnje in znanje z veseljem uporabljamo na naših projektih in s tem dvigujemo spletni obisk in prodajo našim strankam. Naši zaposleni iz marketing oddelka se neprestano izobražujejo in nadgrajujejo svoje zanje, saj se v digitalnem svetu stvari hitro spreminjajo.
Z oglaševanjem Google Ads lahko potencialne stranke dosežete z zakupom ključnih besed, oglasnimi pasicami ali oglasi na YouTube.
Oglaševanje v iskalnem omrežju
Oglaševanje v iskalnem omrežju vam omogočajo prikazovanje vaše dejavnosti ali produkta na vrhu rezultatov iskanja. S tem se poveča promet na vašem spletnem mestu, saj vas potencialne stranke hitreje najdejo. Ko vaša potencialna stranka vtipka v Google ključno besedo, Google prikaže rezultate. V kolikor imate zakupljeno to ključno besedi, se lahko vaš oglas prikaže na vrhu seznama.
Ko vaša potencialna stranka v iskalniku Google vtipka določeno ključno besedo, se na seznamu rezultatov (SERP - Search engine results page) prikažejo organski in plačljivi rezultati. Plačljivi oglasi imajo napis »Oglas« oz. »Ad« in se prikažejo čisto na vrhu in čisto spodaj. Navadno se pokažejo štirje plačani rezultati čisto na vrhu rezultatov in dva plačana čisto spodaj.
Za oglas v iskalnem omrežju plačate šele takrat, ko nekdo na vaš oglas klikne. Temu rečemo tudi cena na klik (CNK) oz. CPC (cost per click). Zakupljene ključne besede gredo na dražbo in s tem se potem tudi določi kakšna bo cena za klik. Da se vaš oglas prikaže na zakupljeno ključno besedo pa ne vpliva le koliko ste pripravljeni za njo plačati, ampak tudi ocena relevantnost vašega oglasa, kako je
vaša stran uvršena, vsebina na strani,...
Primer plačljivega rezultata v iskalnem omrežju
Primer organskega rezultata v iskalnem omrežju
Oglaševanje v prikaznem omrežju
S pasicami v prikaznem omrežju lahko lažje promovirate vaše podjetje, medtem ko uporabniki brskajo po spletu ali si ogledujejo videe na YouTube kanalu. V prikaznem omrežju zakupimo pasice, ki se prikazujejo na spletnih straneh, ki so vključene v mrežo Google AdSense. Oglaševanje lahko nastavimo tako, da ciljamo samo na določena spletna mesta glede na ključno besedo in glede na interese uporabnika, ne glede na spletno stran.
Večjo možnost konverzije lahko dosežemo tudi s ponovnim trženjem oz. remarketing. Vaši oglasi se s pomočjo Googlovih algoritmov prikazujejo tistim, ki so že pokazali zanimanje za vaše storitve. Pri ponovnem trženju se lahko tudi nastavi prikaz oglasa tistim osebam, ki so zapustile košarico v določenem koraku.
Podlaga za sporočilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013, je prinesel nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Kaj so piškotki?
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov.. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, varnosti...).
2. Izkustveni piškotki
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje...). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
3. Funkcionalni piškotki
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (uporabniško ime, jezik, regijo...) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
4. Oglasni ali ciljani piškotki
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Nadzor piškotkov
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brkljalnikov nastavite tako, da piškotkov ne sprejemajo.
Za informacije o zmožnostih posameznih brskjalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.