Nič ni slabšega za obiskovalca, ki želi obiskati spletno stran, da se le-ta počasi nalaga. V današnjem času že najmanjša zamuda pri odpiranju spletne strani vpliva na vedenje obiskovalcev, ki v takšnem primeru zapustijo spletno stran in se vrnejo nazaj na stran rezultatov v iskalniku.
V poslovnem svetu poznamo več vrst sledi: trženjska in prodajna sled. Večina podjetij ima proces, da sled iz oddelka trženje prenesejo v oddelek prodaja. To po navadi pomeni, da je trženjska sled postala prodajna sled.
SEO optimizacija je nikoli končana zgodba. To ve vsak, ki se ukvarja s SEO optimizacijo spletnih strani. Spletni iskalnik Google spreminja oz. nadgrajuje svoj algoritem več tisočkrat na leto. Večina teh sprememb je sicer majhnih in jih niti ne opazimo, kljub temu pa je nekaj velikih, ki so izjemno pomembne.
Bliža se konec leta in prihaja čas, ko bomo ocenili uspešnost iztekajočega leta. Poslovno uspešnost se lahko meri za vsak posamezni oddelek v podjetju. V tem članku se bomo osredotočili na prodajni oddelek in kako meriti uspešnost prodajnega oddelka.
Ob koncu turbulentnega leta 2020, ko nas je vse svetovna pandemija prisilila da delamo in živimo drugače, sem se odločili, da se ozremo v bližnjo (upamo svetlejšo!) prihodnost. Pregledali bomo trende v izdelavi spletnih strani, ki jih pričakujemo v letu 2021.
Za vas smo pripravili enostavni (ampak učinkoviti) priročnik za SEO optimizacijo spletne trgovine, s katero boste povečali obiskanost vaše spletne trgovine, ki lahko vodi v večjo prodajo.
Delo od doma je vse priljubljenejša oblika dela. V veliki meri se lahko temu zahvalimo trenutni situaciji s korona virusom, ki nas je prisilila, da opravljamo naše delo doma, če je to le mogoče.
Nove spletne strani se izjemno težko uvrščajo visoko na strani rezultatov spletnih iskalnikih. Nekateri SEO strokovnjaki pravijo, da se bodo slabo uvrščale dokler ne dosežejo določene starosti. Ta učinek imenujemo peskovnik.
Zelo pogosto vprašanje v zvezi s SEO optimizacijo spletne strani je nadgradnja oz. osvežitev stare vsebine. Velikokrat se pojavi dilema, ali nadgradite vašo staro vsebino ali ustvarite povsem novo pristajalno podstran ali članek z novo vsebino.
Podlaga za sporočilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013, je prinesel nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Kaj so piškotki?
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov.. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, varnosti...).
2. Izkustveni piškotki
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje...). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
3. Funkcionalni piškotki
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (uporabniško ime, jezik, regijo...) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
4. Oglasni ali ciljani piškotki
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Nadzor piškotkov
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brkljalnikov nastavite tako, da piškotkov ne sprejemajo.
Za informacije o zmožnostih posameznih brskjalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.